Haber

Özgür Özel ve Süleyman Soylu arasında ‘Kozağaçlı’ tartışması: Fotoroman Süleyman…

Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi 22 avukatın yargılandığı davada Selçuk Kozağaçlı ve Barkın Timtik hakkında “terör örgütü” üyeliği suçlamasıyla dün görülen mahkemede 12 yıl mahpus cezası verildi. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel ise verilen mahpus cezasına reaksiyon gösterdi.

ÖZGÜR ÖZEL: CEZA HUKUKSAL DEĞİL

Özel, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve üyeler Barkın Timtik ve Oya Aslan’a kanıtsız bir evrak üzerinden verilen ceza türel değildir. Bu hukuksuzlukları yıllardır yaşayan bizler bu yanlış kararların tek tek geri alındığına da çok yakında şahit olacağız!” dedi.

SOYLU, ÖZEL’İ HEDEF GÖSTERDİ

Bu sözlerin üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Teröristleri kelamda “gazeteci” diye raporla muhafazaya çalışan CHP’nin artık de “özel” terörist sevicisi, mahkeme kararı ile terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen ve mahkumiyet alan DHKP-C’li teröristlere sahip çıkıyor. CHP’de bunun hesabını soracak bir vatansever yok mu?” diyerek Özel’i gaye gösterdi.

‘SON AYLARIN KEYFİNİ ÇIKAR…’

Soylu’nun bu sözlerine Özel’den karşılık gecikmedi: “Çok şükür tarihin hep doğru yerinde durduk. İlker Başbuğ Paşa terör örgütü yöneticisi olarak ceza aldığında nasıl karşısında durduk ve haklı çıktıysak, burada da haklı çıkacağız. Sen bunları dert etme Fotoroman Süleyman, koltuğunda son aylarının keyfini çıkarmaya çalış.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu