Ekonomi

Bodrum Belediyesi 8.750 Adet Enginarı Hasada Başladı

Bodrum Belediyesi geçen yılın son aylarında ektiği 8 bin 750 enginar hasadını yapıyor.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, tarımsal üretimin artırılması ve eser çeşitliliğinin sağlanması çerçevesinde, Kasım 2022’de Karaova Kemer Mahallesi’nde ektiği enginar hasadına başladı.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, belediyeye bağlı 11 dönümlük alan üzerinde yer alan ve çok yıllık bir bitki olan Bayrampaşa enginarının besin değerinin yüksek olduğunu ve lezzetli bir ilaç olduğunu belirtti. Yaprakları kesilerek ve içindeki yumuşak kase çıkarılarak tüketilen bu cinsin ilk hasadı yapılsa da kullanılan bilimsel teknikler sayesinde oldukça verimli olduğu ve yaklaşık 1 ton eser elde edileceği belirtildi.

Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Tarımsal Kalkınma Girişim Projesi çerçevesinde çalışmalarını kararlılıkla sürdüren ekipler, belediyeye ait olan lavanta ve karabaş buğdaylarının da önümüzdeki günlerde hasadını yapacak.

Belediye ekipleri, toprak analizleri yaparak bölgeye uygun tarım eserlerinin yetiştirilmesini ve yeni tarım işlerinin dikim ve dikiminde vatandaşlara rehberlik etmeyi amaçlıyor. – MUĞLA

ayranciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu